Schmidt Mária 10 legdurvább Amerika-ellenes kirohanása
A Fidesz-közeli történészasszony időnként a legelvakultabb orosz propagandaoldalakon is túltesz. Válogatás az elmúlt 1 év interjúiból.
A tibetiek emberi jogainak megsértése ellen tiltakozott a budapesti kínai nagykövetség előtt a Szabadság Kör több tagja. Tibeti tüntetők tegnap behatoltak a nepáli ENSZ-képviselet területére.
[sharedcontent slug=”cikk-kozepi-hirdetes”]
Kína budapesti nagykövetsége előtt demonstrált tegnap a Szabadság Kör a kínai hatóságok tibeti fellépései ellen. „A civil és közéleti személyiségek, illetve politikusok alkotta társaság tavaly augusztusban azért alakult meg, mert alapítói úgy vélték, hogy a hatóságok és a kormány viselkedése miatt szükség van olyan tömörülésre, amely vállalja az emberi jogok védelmét” – mondta a Magyar Hírlapnak Balog Zoltán, az Országgyűlés emberi jogi bizottságának fideszes elnöke, a Szabadság Kör tagja.
Mint hangsúlyozta, a tegnapi tüntetést azért szervezték meg, mert az emberi jogok nem ismernek országhatárokat.
„Ezért emeltük fel a szavunkat a kínai hatóságok eljárásai miatt is, amelyek folytán több mint százharminc tibeti tüntető meghalt. Kifogásoljuk, hogy Kínában korlátozzák a sajtó- és a gyülekezési szabadságot, illetve az emberi jogokat, s miközben a buddhizmus a világ legbékésebb vallása, Peking az erőszak gerjesztésével vádolja a dalai lámát, a tibetiek szellemi vezetőjét. A kínai külképviselet előtt tíz békegalambot engedtünk szabadon, lábukra erősített cédulákon hordozzák tiltakozásunkat a felsorolt korlátozások ellen” – mondta a politikus.
Az eseményen részt vett Szájer József, a Fidesz EP-képviselője, valamint Gulyás Gergely jogász, illetve Prőhle Gergely volt berlini és berni nagykövet, akik szintén a Szabadság Kör tagjai. Szájer a tüntetés után tartott sajtótájékoztatón kijelentette: azért nem lehet tudni, hogy mi történt valójában Tibetben, mert Kínában nem biztosítják a sajtószabadságot. Gulyás szerint Magyarországnak különösen szolidárisnak kell lennie azokkal, akik a kisebbségi jogokért harcolnak.
Időközben tucatnyi Tibet-párti tüntető tegnap átmászott a nepáli ENSZ-képviselet falán, hogy a világszervezet beavatkozását kérje a himalájai tartományban kitört zavargások után. A fal külső oldalán a rendőrség több tucatnyi tiltakozót vett őrizetbe.
(Fidesz.hu, 2008. március 29.)
[sharedcontent slug=”cikk-vegi-hirdetes”]
A Fidesz-közeli történészasszony időnként a legelvakultabb orosz propagandaoldalakon is túltesz. Válogatás az elmúlt 1 év interjúiból.
Megkérdeztük a chatbotot, mit gondol hazánkról. Nem sok jót sajnos.
És közben a baloldalt szidják, mert tüntetni és "lázítani" akart. Tragikomikus helyzet a kalocsai kórház környékén.
Majd az állam kifizeti a hiányt, hiszen állami cég.