Orbán Ráhel barátnője igazgatja a nemzeti divatcéget, ami 1 milliárdot kapott a kormánytól
A hvg.hu vette észre a Magyar közlönyben, hogy kerek egymilliárd forintot kapott „a magyar divat- és designipar átfogó megújításához és fejlesztéséhez...
A magyar kormány – annak ellenére, hogy a stadion eredeti terveiben is szerepel- két részletben 3,9 milliárd forintot irányzott elő a Puskás Arénában megvalósuló Puskás Kiállítási Központra, amit Schmidt Mária alapítványa fog csinálni.
A Magyar Közlönyben olvasható kormányhatározat szerint Orbánék úgy döntöttek, még egy jó nagy összeggel megdobják Schmidt Mária alapítványát, hogy kiállítsa a már réges-régen a Puskás Intézetnek ajándékozott hagyatékot a már réges-régen erre tervezett, hamarosan elkészülő új stadion kiállítótermében.
„A Kormány egyetért azzal, hogy a Puskás Aréna részeként megvalósuló Puskás Kiállítási Központot – ideértve az ahhoz szükséges kiállítástervezési, kiállítási eszközök beszerzésére irányuló, valamint belsőépítészeti és kiállításkivitelezési feladatok ellátását is – a Puskás Aréna épületének véglegessé vált építési engedélye és kivitelezési tervei alapján a Közép- és Kelet-európai Történelem és Társadalom Kutatásáért Közalapítvány valósítsa meg. ”
Már 2015-ben olvashattuk, hogy a kormány tervez a múzeummal, és a stadion úgy is lesz kialakítva, hogy annak toronyépülete múzeumi funkciót kap, amely egyúttal a jelentős, külföldi stadionokban már jól ismert és kedvelt stadiontúrák kiindulási és befejezési pontja lesz a jövőben.
„A múzeum tematikáját tekintve alapvetően a magyar labdarúgás több mint 100 éves történetére biztosít visszatekintést, azon belül kiemelkedő szerepet kap az Aranycsapat és annak kapitánya, Puskás Ferenc relikviáinak bemutatása.” – írta az építészfórum még 2015-ben. Mi pedig örültünk, tapsikoltunk, mert egy modern stadionban ennek így kell lennie.
A szintén Schmidt Mária igazgatta és léptékeiben egy Puskás-kiállítással össze nem hasonlítható, az utóbbi évtizedek legnagyobb múzeumi vállalkozása, azaz a Terror Háza 2003-ban 3,5 milliárd forintból (mai áron kb 6 milliárd forint) meg tudott valósulni egy Andrássy úti romházban.
A Puskás-stadion már eleve 190 milliárd forintba kerül. Akkor miért megy el benne most még 4 milliárd forint a kiállításra?
Milyen belsőépítészeti módosítások kellenek még egy direkt erre tervezett – bár csak szerkezetkész(?) galériában? Mi kerül 4 ezer millió forintba abban, hogy kiállítunk 100-200 relikviát, régi mezt és érmet?
Új Puskás Ferenc stadion – egyszerűsített tervek, dupla ár
Bevallom őszintén, mikor 2014-ben megláttam az új nemzeti stadionunk terveit, egyszerűen le voltam nyűgözve. No nem csak azért, mert a régi már olyan rossz állapotban volt, hogy simán be lehetett dobálni a lelátót a pályára betondarabonként, ha nem úgy ment a csapatnak, hanem mert olyan multifunkciós sportkomplexumot láttam a terveken, amit nem sok helyen máshol.
Azokat ugyanis Bodnár György, a futball televíziós és marketingjogainak első magyarországi értékesítésével ismertté váló, a kilencvenes években az MLSZ elnökségében is szerepet vállaló üzletember a Puskás Intézetnek ajándékozta. Bognár még 2005 novemberében sajtótájékoztatóján jelentette be, hogy Londonban még az aukció előtt felvásárolta azt a 127 tételből álló Puskás-gyűjteményt, amelyet az akkor még élő legendás labdarúgó családja kínált eladásra a Bonhams aukciós háznak.
Az üzletember ezen a sajtótájékoztatón mondta el azt is, hogy amennyiben végre méltó módon megújul a budapesti Puskás Stadion, s ott a megfelelő szakértelemmel és gondossággal múzeum létesül, akkor kész felajánlani erre a célra a különleges tárgyakat. „Őszintén bízom benne, hogy hamarosan valóban újjáépül a hajdani ‘Népstadion’, és új Puskás Ferenc Stadionként hirdeti a világszerte legismertebb magyar nevét” – mondta a Puskas.com-nak Bodnár György.
2016-ban egyébként – többek között – Székesfehérváron a Szent István Király Múzeum Megyeház utcai épületében a magyar labdarúgás napján (mert ilyen is van), már megtekinthetőek voltak a Puskás Intézet relikviái. A videón nem úgy tűnik, hogy a Szent István Király Múzeumnak is volt 4 milliárdja a megvalósításra, mégis szemmel láthatóan működött a kiállítás.
Címlapkép: Orbán Viktor és Schmidt Mária a felcsúti stadionban (fotó: b1.blog.hu)
A hvg.hu vette észre a Magyar közlönyben, hogy kerek egymilliárd forintot kapott „a magyar divat- és designipar átfogó megújításához és fejlesztéséhez...
Múlt csütörtökön jelent meg az abcug.hu-n egy cikk, melyben interjút készítenek néhány, kormánypárti médiamunkással. Olyan fiatalokkal, akikben három dolog volt...
Alig fél éve adta át vadonatúj, ropogós 14,65 milliárd közpénzből felhúzott stadionját Orbán Viktor második kedvenc csapata, a Mol Vidi...
Kósa Lajost – aki a Magyar Országos Korcsolyázó Szövetség elnöke is- az Origo interjúvolta meg a 2022-ig Istvánmezőn felépülő Nemzeti Korcsolyázó...